DE | EN | CZ | SK

Bruk, kostka cegłana

 

Palona kostka cegłana wyróżnia się odpornością i długowiecznością, a jej ponadczasowy wygląd upiększa zarówno przestrzenie zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Kostka w odcieniach RUBÍN i OKR jest mrozoodporna, dlatego nadaje się do zastosowania na zewnątrz, na przykład na chodniki, tarasy, podjazdy czy dziedzińce. Czerwona kostka cegła w odcieniu ORANŽ jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego.

 

Elementy kostki o grubości 20 mm i 30 mm nadają się tylko do solidnych konstrukcji. Elementy kostki ceglanej o grubości 40, 50, 60 i 65 mm mogą być stosowane zarówno w konstrukcjach sztywnych, jak i niesztywnych. Kostka cegła o grubości powyżej 50 mm jest przeznaczona dla powierzchni przejezdnych.

W przypadku poszczególnych odcieni dochodzi do różnic kolorystycznych, które są naturalną częścią wypalanych wyrobów. Jest to kostka nieskalibrowana, dlatego zalecamy minimalną szerokość łączki wynoszącą 10 mm. Nie zaleca się układania na tarcze.

Czerwoną kostkę ceglaną produkujemy tylko z wysokiej jakości gliny. Nasza kostka cegła nie pęka nawet w największe mrozy, nie kruszy się i jest odporna na sól oraz kwas. Ponadto jest szorstka i nieglazurowana, dzięki czemu ma wysoki poziom przeciwpoślizgowości, dlatego nadaje się również do basenów.

Nasza oferta kostek ceglanych

Referencyjne projekty dla kostek

Kostka

Kostka

Kostka

Do pobrania